آموزش طراحی سایت نسخه موبایل

آموزش طراحی سایت نسخه موبایل

آموزش طراحی سایت نسخه موبایل

دنیای دیجیتال و دنیای فناوری و غیره صرفاً چند مورد از اسامی است که به دنیالی امروز ما اطلاق می شود ولی بدون اغماض باید بگوییم در دنیای ما گوشی های هوشمند یکه تازی می کنند. چنین بازار غیر قابل چشم پوشی نیاز دارد تا با برنامه ریزی صحیح مورد استفاده قرار گیرد و یکی از راه های استفاده از این ظرفیت طراحی سایت برای موبایل می باشد. ما نیز در این بخش از آموزش طراحی سایت نسخه موبایل به این موضوع می پردازیم.

آموزش طراحی سایت نسخه موبایل و تفاوت با سایت واکنشگرا

احتمالاً در مورد طراحی واکنشگرا و یا ریسپانسیو نیز شنیده باشید. در این مبحث ما به آموزش طراحی سایت نسخه موبایل می پردازیم و این با طراحی سایت ریسپانسیو تفاوت هایی دارد از جمله اینکه در طراحی سایت ریسپانسیو طراحی سایت برای موبایل انجام نشده است و صرفاً سایت را به نحوی طراحی کرده اند که با کم و زیاد شدن اندازه صفحه تغییری در نظم و نحوه نشان دادن سایت به وجود نیاید و کاربران همان سایت را به صورت مناسب ببینند. امروزه تمامی کارتل ها و شرکت های بزرگ و موفق اقدام به طراحی سایت نسخه موبایل برای خود کرده اند و کاربرانی نیز که از سایت آنها بازدید می کنند تعداد بسیار زیادی هستند.

آموزش طراحی سایت نسخه موبایل

مبانی اولیه در آموزش طراحی سایت نسخه موبایل

به وضوح مشخص است که طراحی سایتی که برای pc یا همان کامپیوتر های خانگی انجام می شود برای استفاده در موبایل مناسب نیستند زیرا در طراحی این نوع سایت ها استاندارد ها و اصولی رعایت می شود که باید در کامپیوتر ها نمایش داده شوند. از این اصول به عنوان w3c نیز نامبرده می شود و برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش مقالات آموزش طراحی سایت مراجعه نمایید. همچنین مورد دیگر این است که مرورگرهای موبایل ها و تلفن های هوشمند برای باز کردن صفحاتی با حجم کم ساخته شده اند.