آموزش طراحی سایت جوملا

آموزش طراحی سایت جوملا

آموزش طراحی سایت جوملا

 

 

سیستم های مدیریت محتوای سایت انواع مختلفی هستند و امروزه نیز بر تعداد و کیفیت آنها افزوده می شود اما کماکان در دنیا و خصوصاً در میان کارشناسان طراحی سایت در ایران و نیز مدیران سایت ها، سیستم های مدیریت محتوای جوملا و وردپرس محبوبیت ویژه ای دارند و بسیار پُر کاربرد هستند. با توجه به شرایطی که این دو سیستم مدیریت محتوا دارند و رایگان بودن و و متن باز بودن آنها استقبال از بیشتری از آنها شده و همراه نیز در حال تغییر و تطبیق خود با آخرین پیشرفت ها بوده اند و جوملا طرفداران پر و پا قرصی را جذب خود کرده است. به همین دلیل در تصمیم گرفتیم آموزش طراحی سایت جوملا را برای شما همراهان داشته باشیم. شرکت در کلاس های حضوری شرکت طراحی وب سایت نونگار پردازش نیز می تواند کار شما برای یادگیری کاملتر و مفهومی تر جوملا و نقش آن در طراحی سایت را تسریع نماید.

 

مراحل استفاده از جوملا در طراحی سایت

 

اما در ادامه آموزش طراحی سایت جوملا به صورت خلاصه اشاره کنیم به کارهایی که نیاز است انجام دهید. قبل از هر چیزی باید یک دامنه مناسب و یک هاست با شرایط عالی که در مقالات آموزش طراحی سایت بیان کرده ایم را ثبت و خریداری نمایید، هاست های مختلفی می توانید خریداری کنید که کارشناسان نونگار پردازش آمادگی راهنمایی های شما را برای انتخاب بهتر دارند، پس از انجام دو مرحله فوق نوبت به طراحی سایت می رسد ولی باید حتماً چند مورد مهم دیگر را نیز در نظر داشته باشید. یکی از این موارد نسخه مورد استفاده جوملا و مطابقت با جوملای سرور می باشد. برای مثال باید اگر می خواهید از جوملا 3 بهره ببرید باید در پی.اچ.پی سرور از نسخه بالاتری استفاده شده باشد و برخی از قابلیت ها نظیر مجیک و … غیر فعال شده باشد.

 

آموزش طراحی سایت جوملا

آموزش طراحی سایت جوملا

 

ادامه مراحل آموزش طراحی سایت جوملا و دانلود آن

 

در ادامه باید نسخه جوملایی که مد نظر داشتید را دانلود کنید که پیشنهاد می کنیم از سایت خود جوملا برای دانلود آن استفاده کنید و یا سایت های معتبر و در مرحله بعد از طریق مدیریت هاست و در کنترل پنل با استفاده از FTP آن را آپلود می کنید. در هنگام قرار دادن فایل در سرور دقت کنید فایل به صورت فشرده دانلود شده و باید آن را پس از آپلود نمودن از این حالت خارج نمایید. مرحله بعدی که در آموزش طراحی سایت جوملا نیاز است بدانید چگونه باید دیتابیس را در سرور ایجاد کنید و نیز یوزر و پسورد مناسب را برای آن تعریف کنید. مرحله بعد باز کردن مرورگر سیستم و نصب جوملا بر روی آن و سپس تکمیل عملیات نصب بر روی سایت می باشد. کار شما به همین آسانی تمام شده است و اکنون شما می توانید از آن استفاده کنید. البته این نوع آموزش به صورت کلی قطعاً نمی تواند آن چیزی باشد که شما را فردی مسلط بر جوملا کند ولی آگاهی کامل را در این باره به شما منتقل می کند و در کلاس های آموزش طراحی سایت جوملا با زوایا، برنامه نویسی و سئو سایت های جوملا نیز آشنا خواهید شد.